Do sprawdzenia

Nieruchomość przed jej zakupem, jak również wynajęciem, powinna być dokładnie sprawdzona. Zanim cokolwiek wpłacimy na rzecz poprzedniego właściciela oraz podpiszemy z nim umowę, musimy być absolutnie pewni, że nieruchomość nie ma długów i wad (ukrytych). Także druga strona dąży do tego, by prześwietlić nasze możliwości finansowe, ewentualnie sprawdzić, czy będziemy właściwie dbać o stan fizyczny i prawny nieruchomości.
W dzisiejszych czasach próba oszukania drugiej strony podczas transakcji nie jest niczym dziwnym, stąd też tak ogromna dbałość o zapisy w umowie i ich respektowanie. Wciąż jednak spora ilość osób czy nawet firm znajduje się w sytuacji bez wyjścia już po fakcie, ponieważ np. podczas zbierania niezbędnych dokumentów do określenia stanu prawnego nieruchomości udało im się coś przeoczyć i w ten sposób zostawić oszustowi swoistą „furtkę”. Etap weryfikacji jest niezbędny nawet nie dlatego, że wszędzie czają się oszuści, ale również z powodu chęci ukrycia wad nieruchomości, które mogły zmienić zarówno decyzję co do kupna/wynajmu, jak i ceny.
Najważniejsze kwestie weryfikujemy często na drodze prawnej, ale i w momencie znalezienia np. kontaktu do osoby chętnej sprzedać nieruchomość możemy rozpocząć sprawdzanie, czy oferta jest w stu procentach uczciwa.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.